Стало відомо, коли в Україні запрацює електронний Кабінет пацієнта.


Міністерство охорони здоров'я планує введення Кабінету пацієнта до 2024 року
За словами Марії Карчевич, заступниці міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, запуск Кабінету пацієнта відбудеться у кілька етапів.
- Альфа-тестування для обмеженої кількості користувачів.
- Бета-тестування для більшої кількості зареєстрованих користувачів.
- Повноцінний запуск для всіх охочих.
"Це наш найбільший складний проект, бо буде охоплювати мільйони пацієнтів. Він більший, ніж ковід-сертифікати. Побудувати там саппорт, підтримку тощо складно", - зазначила Карчевич.
За даними Карчевич, розробка Кабінету пацієнта від МОЗ завершена, і наразі триває побудова системи підтримки та тестування безпеки. Також проводиться розробка з боку медичних інформаційних систем, таких як Helsi, Доктор Елекс, та застосунку "Дія".
Пацієнти матимуть можливість увійти до свого медичного кабінету через медичну систему або "Дію". Першим етапом буде перегляд власних даних, внесення уточнень, зміна сімейного лікаря та доступ до історії відвідувань.
Другим етапом передбачається інформування пацієнтів про вартість отриманих послуг для держави, що є важливим з антикорупційної точки зору.
Також МОЗ планує впровадити систему сповіщень поза межами кабінету. Замість SMS-розсилок розглядаються альтернативні канали, такі як повідомлення через "Дію" або месенджери, наприклад Viber, але не через Telegram.
Нагадаємо, що в Україні також запустять онлайн-рекрутинг у ЗСУ через "Дію".
Читайте також
- Гетманцев спрогнозував дефіцит платіжних операцій цьогоріч
- Київстар знизив вартість тарифів для абонентів — хто має знижки
- Види іноземних банкнот — яку валюту українці знаходять у гаманцях
- Останнє попередження — що зміниться для ФОП з 1 серпня
- Українцям доступні бюджетні яйця — де можна багато заощадити
- єОселя — хто не може претендувати на доступне кредитування