Сибіга заявив про реформування МЗС — що там змінилося.


Про це Андрій Сибіга повідомив у Facebook.
Для чого реформували роботу МЗС України
Нову структуру схвалили під час першого засідання Колегії МЗС, яке відновили після тривалої перерви.
"Ми крок за кроком впроваджуємо ці зміни, від спрощення доступу до консульських послуг до цифровізації та трансформації внутрішніх процесів, заохочення молоді та посилення мотивації. Сьогодні я радий повідомити, що після тривалої підготовчої роботи ми відновили практику проведення Колегії та на першому її засіданні затвердили нову структуру МЗС України. Це структура сучасного, сильного та прогресивного зовнішньополітичного відомства європейської держави. Але це також структура МЗС країни у війні. Країни, яка бореться за своє життя, свободу, суверенітет і територіальну цілісність", — зазначив Сибіга.
Що зміниться в роботі МЗС України
У МЗС України створять Департамент міжнародної безпеки та оборони України, який замінить застарілі підрозділи, пов'язані із роззброєнням.
Також регіональні департаменти будуть розподілені за географічним принципом: два європейських, Латинської Америки та Карибів, Азії і Тихого океану, Близького Сходу та Північної Африки (MENA), Африки, при цьому управління США та Канади буде незалежним. Проведено також функціональний розподіл заступників міністра за напрямками.
Також у МЗС буде створено управління недружніх країн, яке буде відповідати за політику стосовно країн-агресорів.
В МЗС України з'явиться управління НАТО
Окрім цього, буде створено окремі структури для роботи з Центральною Азією, санкціями, співпрацею з НАТО, українською діаспорою та гуманітарною політикою.
"Ми також створюємо в МЗС окреме управління НАТО. Це свідчення пріоритетності нашого шляху до вступу в Альянс. Раніше інтеграція до ЄС і НАТО була об'єднана в один департамент 'ДЄН'. Тепер у нас буде департамент Європейського Союзу та окреме управління НАТО. Управління НАТО додасть новий імпульс нашій інтеграції на шляху до повноправного членства в Альянсі", — підкреслив Сибіга.
Значна увага також буде приділена міжнародно-правовій відповідальності Росії — новий департамент буде відповідати за це.
З'явиться новий інститут на базі МЗС
Дипломатична академія України отримає статус повноцінного вишу, а Український інститут зміцнить свою роль в системі МЗС.
Також буде створено інноваційні підрозділи: відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту. Також скасують радянську систему територіальних "ТД" із цифровими кодами.
Міністр підкреслив, що нова структура дозволить більш ефективно розподіляти функції та ресурси, забезпечуючи якісну дипломатичну роботу на всіх напрямах і відповідаючи викликам воєнного часу.
"Всі ці рішення є результатом детальної та системної роботи. Вони відповідають потребам учасниці війни. Це ефективний розподіл функцій, чітке розподілення ресурсів та піднесення структури до найкращих світових практик. Я вдячний своїй команді за підготовку цих важливих змін. Українська дипломатія воєнного часу матиме підтримку в новій та ефективній структурі для досягнення результатів для країни", — пояснив голова МЗС.
Після тривалої підготовчої роботи в МЗС України затвердили нову структуру, яка відповідає сучасним дипломатичним вимогам та потребам країни в період війни. Нові підрозділи і департаменти будуть спрямовані на підвищення ефективності та якості дипломатичної діяльності, а також на зміцнення позиції України на світовій арені.Читайте також
- В ЗСУ показали знищення РСЗВ росіян — відео
- Яку обіцянку Трамп дав Зеленському щодо України — ефір Вечір.LIVE
- Військова підготовка студентів — Лісовий розповів про полігони
- Три роки в полоні — захисник ЧАЕС розповів про ставлення росіян
- Офіційну назву Одеси пропонують змінити — як саме
- Виплати військовим після поранення — яку допомогу надають у липні