Росія втратила майже 10% стратегічних бомбардувальників Ту-22М.


Американський журнал Forbes провів аналіз втрат російської авіації і виявив значні пошкодження у стратегічному бомбардувальному парку Росії.
За даними видання, Росія мала близько 60 бомбардувальників Ту-22М перед повномасштабним вторгненням. Але вже п'ять таких літаків виведено з експлуатації: один розбився, один був збитий, і два знищені або серйозно пошкоджені через напади українських безпілотників.
Особливольним є стан авіабази Енгельс, на якій було проведено багато нальотів і було знищено значну кількість крилатих ракет. За оцінками експертів Forbes, втрачені ракети коштують майже 1 мільярд доларів.
Інший експерт авіації, Білл Світман, зауважив незадовільний технічний стан бомбардувальників, більшість з яких були спроектовані ще у 1960-х роках. "Ніщо так не цікаво, як польоти зі стародавньою ракетою, яка містить близько 4 тонн гіперголічного палива", - сказав фахівець.
Незважаючи на втрати, Forbes зазначає, що вони майже не впливають на воєнні можливості Росії. У них ще залишається достатньо бомбардувальників Ту-22М, а також інші типи, такі як Ту-95 і Ту-160, щоб продовжувати атаки на Україну найближчим часом.
Аналіз
Згідно з аналізом, опублікованим в журналі Forbes, російська авіація зазнала значних втрат у своєму стратегічному бомбардувальному парку. До повномасштабного вторгнення до України, Росія мала 60 бомбардувальників Ту-22М. Але втрати суттєво підірвали їхній потенціал. Загалом, п'ять літаків було вилучено з експлуатації - один злетів у польоті, один був збитий, а два були знищені або серйозно пошкоджені в результаті нападів українських безпілотників. Особливою проблемою стала авіабаза Енгельс, де знищено значну кількість крилатих ракет і зазнано збитків на суму майже 1 мільярда доларів. Експерти зауважують, що технічний стан бомбардувальників Ту-22М є критичним, оскільки більшість з них була спроектована ще в 1960-х роках. Незважаючи на це, Росія все ще має достатньо бомбардувальників Ту-22М, а також інші типи літаків, щоб продовжувати свої атаки.
Читайте також
- У Латвії чоловік отримав вирок за участь у війні проти України на боці Росії
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО
- Авіабаза Осан: США збільшують кількість винищувачів F-16 у Південній Кореї на 155%
- Міноборони спрощує взаємодію з виробниками зброї через "єдине вікно"