Проблему забруднення водойм вирішено? Вчені знайшли бактерію, яка руйнує пластик.


Науковці з Північно-Західного університету США виявили спосіб боротьби з проблемою забруднення навколишнього середовища пластиком. Вони виявили бактерію стічних вод, яка може розкладати пластик ПЕТ. За допомогою певного ферменту, ця бактерія здатна фрагментувати пластик і використовувати його як джерело вуглецю. Науковці встановили, що Comamonas testosteri – бактерія, що зустрічається у водоймах і стічних водах, може перетравлювати пластикові відходи. Спочатку бактерія розриває пластик на шматочки і потім розкладає його за допомогою ферменту, що дозволяє їй засвоювати атоми вуглецю. Вчені вважають, що це відкриття може сприяти розробці нових методів очищення водойм від пластику.
Відомо, що в мозках людей зараз міститься більше мікрочастинок пластику, ніж раніше. Забруднення організму мікропластиком відбувається через дієту та вдихання повітря з частками пластику. Дослідники виявили, що поліетилен найчастіше зустрічається в тканинах мозку, печінки та нирок людини.
Також, вченими було створено новий матеріал, який складається з похідної целюлози та амінокислоти. Цей матеріал має властивості міцності, а при цьому розкладається за допомогою бактерій і може бути споживаним.
Читайте також
- Євробачення-2025: Як виступила Україна (відео)
- Україна виступила на сцені Євробачення-2025 (відео)
- Лінії для голосування у фіналі Євробачення-2025 відкрито: як проголосувати за Україну
- ПФУ роз'яснив порядок отримання субсидій на оренду житла для ВПЛ: куди звертатися та які документи необхідні
- Путін змінив командувача Сухопутних військ: аналітики ISW пояснили, що задумав диктатор
- ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога