Із подачею документів краще не затягувати: українців закликали негайно звернутися за виплатою.


Міністерство оборони України закликає родичів загиблих військовослужбовців невідкладно представляти документи для отримання невиплаченого грошового забезпечення та інших компенсацій. За правилами, заяви можна подавати протягом трьох років, але вагання може призвести до втрати фінансової підтримки.
Права родичів загиблих військовослужбовців
Міністерство оборони надає можливість родичам загиблих або зниклих безвісти військовослужбовців отримати всі виплати, які належали захиснику і не були ним отримані. До переліку таких виплат включаються щомісячне грошове забезпечення, додаткова винагорода, компенсації та інші види допомоги.
Порядок виплати грошового забезпечення
- щомісячне грошове забезпечення, нараховане до дати загибелі;
- додаткова винагорода згідно з постановою Кабміну №168;
- невикористана допомога на оздоровлення;
- одноразова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;
- компенсація за невикористані дні відпустки;
- відшкодування витрат на поховання, ритуальні послуги та встановлення надгробка.
Для отримання коштів родичі чи спадкоємці повинні подати заяву відповідним органам, вказавши банківські реквізити для переказу.
Черговість виплат
- Чоловік або дружина загиблого
- Повнолітні діти або законні представники неповнолітніх
- Батьки
У разі відсутності осіб першої черги право на отримання виплат переходить до наступної категорії. Розподіл коштів між спадкоємцями здійснюється порівну.
Важливо вчасно представити документи для отримання виплат, оскільки після трьох років після смерті військовослужбовця вони стають недоступними, незважаючи на наявне право.
"Кожна родина, що втратила близьку людину на війні, має повне право на отримання належного грошового забезпечення. Закликаємо не зволікати з поданням необхідних документів – це не лише право, а й спосіб вшанувати пам'ять загиблого та отримати реальну підтримку в складний період", – зазначив заступник міністра оборони України, бригадний генерал Сергій Мельник.
Фінансування виплат
Згідно із звітом Пенсійного фонду України, станом на 7 травня 2025 року виплачено 19,5 млрд грн на пенсії, 3018,9 млн грн на субсидії та пільги, і 1642,4 млн грн на страхові виплати.
Держава також надає фінансову підтримку ветеранам та постраждалим під час військових дій. Одноразова допомога до Дня Незалежності варіюється від 2700 до 3100 грн і буде спрямована на осіб з інвалідністю, отриманою під час війни.
Читайте також
- «Я згідний» чи «я згодний»? Мовознавиця пояснила, який варіант правильний
- Годинник Папи Римського Лева ХІV: вартість вражає (фото)
- У Британії троянду названо на честь принцеси Уельської: фото квітки
- Гуляли у радянській формі. На Закарпатті поліція затримала священника УПЦ МП з другом
- Росіяни додали у «Безсмертний полк»-онлайн портрети Віткоффа та Буданова – медіа
- Втрати України у Другій світовій. Історик озвучив ймовірну цифру українських втрат