ISW розкрив плани Путіна: яка область України опиниться під ударом.


Аналітики стверджують, що російські окупанти мають намір створити буферну зону в Сумській області та розпочати наступ на Суми, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, російські війська продовжують поступатися в районі кордону Сумської та Курської областей РФ, однак групування російських військ в цьому районі, ймовірно, не зможе розпочати значну наступальну операцію на місто Суми в найближчий час без отримання великих підкріплень.
Російські війська швидко продовжують просуватися в Курській області з початку березня 2025 року, проте їх успіхи сповільнилися, коли українські війська відступили з Суджі та відновили використання систем HIMARS.
Експерти наголошують, що російське військове командування, ймовірно, намагається створити буферну зону в Сумській області, але можливо, що російські командири також планують рухатися далі в Сумську область і місто Суми в майбутньому.
Експерти також зауважують, що російське військове командування може намагатися створити буферну зону в Сумській області або розпочати наступ на місто Суми, використовуючи вразливість українського фронту в Курській області, з метою виправдати свою претензію на територію України.
Аналітики вважають, що Путін може вимагати передачі частини Сумської області Росії під час майбутніх мирних переговорів, використовуючи успіхи в Сумській області та тиск на місто Суми. Інформаційний і політичний тиск, що виникне внаслідок наступу на місто Суми, може бути привабливішим для Путіна, ніж просування в інших прифронтових районах.
Зеленський вже заявив, хто повинен контролювати режим припинення вогню.
Читайте також
- У Латвії чоловік отримав вирок за участь у війні проти України на боці Росії
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО
- Авіабаза Осан: США збільшують кількість винищувачів F-16 у Південній Кореї на 155%
- Міноборони спрощує взаємодію з виробниками зброї через "єдине вікно"