Експерт розкрив несподівані ризики нової пенсійної реформи в Україні.


Україна готується до впровадження накопичувальної пенсійної системи, але експерти висловлюють серйозні опаски щодо її ефективності.
Про це повідомив експерт з пенсійних питань, журналіст Сергій Коробкін у своєму відеоогляді від 11 листопада 2024 року.
Пенсії зростуть майже у два рази, пенсійна система стане більш зрозумілою, а індексація - справедливішою. Отакими повідомленнями нас годують кожен рік майже кожен місяць. Але на практиці нічого суттєвого не відбувається
Згідно з діючим законодавством, в Україні має функціонувати трьохрівнева система пенсійного забезпечення: солідарна система, накопичувальна система і система добровільного пенсійного страхування. Однак зараз діє лише перший рівень і частково третій.
Накопичувальна система передбачає, що частина страхових внесків буде спрямовуватись не до загального бюджету, а на особистий рахунок людини. "Ці кошти повинні накопичуватись, на них повинні нараховуватись відсотки, і коли настане пенсійний вік, їх почнуть поступово виплачувати як додаткову пенсію", - пояснює журналіст.
Серед переваг системи - прозорість накопичень, можливість використання коштів у виняткових випадках та передача накопичень у спадок. Однак експерт попереджає про значні ризики: "Потрібно, щоб накопичені гроші з часом не з'їдала інфляція, щоб вони не знецінилися. А для цього їх потрібно кудись вкладати, щоб вони приносили відсотки".
Впровадження системи відкладається з 2003 року. "Якби вона запрацювала відразу в 2004 році, то можна було б зробити вже сьогодні якісь висновки про її ефективність", - підкреслює Коробкін. Зараз старт системи планується на 2025-2026 роки.
Читайте також
- Знижки на продукти до 55% — що віддають у Сільпо значно дешевше
- Вражає ціною та високим попитом — яка проба срібла найдорожча
- Житло в найбільшому районі Києва — де вигідно купити "однушку"
- Комісії ПриватБанку — скільки коштують повідомлення про операції
- Ціни на будівельні матеріали — скільки коштує ремонт у 2025 році
- Страховий стаж для пенсії — скільки потрібно платити у 2025 році