Британська розвідка викрила головну мету нового указу Путіна стосовно українців.


Британські розвідка аналізувала указ президента Росії Володимира Путіна щодо громадян України на території Росії і окупованих українських земель.
У документі, опублікованому Міністерством оборони Великої Британії на соціальній мережі X, зазначається, що 20 березня 2025 року Путін підписав указ, вимагаючи громадянам України "врегулювати свій правовий статус до 10 вересня 2025 року або залишити цю територію".
Аналітики з Великої Британії вважають, що справжня мета документа - примусове виселення українців з окупованих територій, які відмовляються отримувати російські паспорти.
"Путін і російське вище керівництво продовжують переслідувати політику русифікації на незаконно окупованій українській території, що є частиною довготривалих зусиль, спрямованих на винищення української культури, ідентичності та державності", - наголошується в аналізі.
У документі також зазначається, що Росія безпідставно вважає частиною своєї території не лише окуповані землі, а й некуповані райони Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, а також Крим. Розвідка наголошує, що такі дії прямо суперечать міжнародному визнанню України та навіть власному визнанню Росією незалежності та суверенітету України після розпаду СРСР.
Аналітики звертають увагу на нещодавне інтерв'ю спецпосланця президента США Стівена Віткоффа, в якому він фактично визнав "референдуми", проведені Росією на окупованих територіях у 2022 році.
Раніше у Трампа назвали головний ключ до миру в Україні.
Читайте також
- Під прикриттям "травневого перемир'я" Росія готується до посилення ударів – ЗСУ
- Звіт Amnesty International: Росія продовжує вчиняти воєнні злочини проти України
- ЗСУ отримали на передову боєприпаси від польського постачальника "PHU Lechmar"
- Депортація дітей: в Україні введуть кримінальну відповідальність
- Ситуація на Новопавлівському напрямку загострилась: ворог рветься на кордон трьох областей
- Радбез ООН: Британія закликала Росію до негайного припинення вогню в Україні