Як зміняться ціни на молочні продукти у грудні.


На ринку високоґатункового молока почувається дефіцит, який спричинений коливанням виробництва та зменшенням поголів'я сільськогосподарських підприємств, що виробляють молоко класу "екстра" і вищого ґатунку. З цього приводу ціни на молоко різко зросли.
Експерти прогнозують, що до кінця грудня 2024 року ціна на молоко "екстра" ґатунку перевищить 20 гривень за кілограм та становитиме 20,1 гривні за кілограм, що на 0,87 гривні більше, ніж у листопаді.
Заочкується зростання цін на молоко вищого ґатунку до близько 19,56 гривні за кілограм (+0,67 гривні), а ціна на молокосировину першого ґатунку складе 19,12 гривень за кілограм (+0,54 гривні) станом на 30 грудня порівняно з листопадом.
Експерти попереджають, що зростання цін на молокосировину, паливо та електроенергію може призвести до зростання роздрібних цін на молочні продукти на 10-15%. Однак це є незначним підвищенням.
За словами вченого Івана Свиноуса, низька купівельна спроможність населення може стримувати стрімке зростання вартості молочних продуктів в магазинах. Проте, він попереджає про можливу припинення діяльності окремих молокопереробних підприємств та зменшення виробництва молочних продуктів через поточну ситуацію на ринку молока.
Експерти Інституту аграрної економіки прогнозують, що вартість сметани збільшиться до 140 гривень за кілограм (+16%), молоко пастеризоване з жирністю 2,5% - до близько 44 гривень на літр (+15%), а ціна на кисломолочний сир 9% - до 160 гривень за кілограм (+12%) станом на 30 грудня порівняно з листопадом.
З урахуванням рівня доходів населення та цін на продукти на роздрібних ринках, вареники з сиром на столі українців можуть стати розкішшю.
Читайте також
- РФ атакувала Чугуїв — пошкоджено лікарню та є постраждалі
- Путін хоче влаштувати цифрову кабалу для іноземців
- Помилка в автоматичній постановці на військовий облік — що робити
- Зеленський обговорив з сенаторами США зброю та санкції проти РФ
- Батько трьох дітей не прийшов до ТЦК — як покарав суд
- Зеленский обговорив з Туском виробництво зброї і посилення ППО